Strona główna1 » LAMPY WISZĄCE / ZWISY2 » LAMPY W STYLU NOWOCZESNYM - MODERNISTYCZNE

LAMPY W STYLU NOWOCZESNYM - MODERNISTYCZNE

LAMPY W STYLU NOWOCZESNYM - MODERNISTYCZNE

Lampy w stylu nowoczesnym – gdzie będą pasować?
 

Nowoczesne lampy wiszące są zarówno świetnym rozwiązaniem do wnętrz modernistycznych, jak i stanowić będą wyjątkowy dodatek do pomieszczeń w stylu minimalistycznym czy nawet tradycyjnym. Odpowiednio dobrane, doskonale podkreślą wnętrze glamour, ale i dodadzą charakteru w mieszkaniu urządzonym w stylu loftwym. Niezależnie jednak od stylu, lampy wiszące zawsze stanowią genialny sposób na wydzielenie poszczególnych stref w wielofunkcyjnym pomieszczeniu. Są więc idealnym połączeniem estetyki i użyteczności.

 

Nowoczesne lampy wiszące – jak wybrać?

Decydując się na lampę wiszącą w stylu modernistycznym, określ rodzaj pomieszczenia, w którym chcesz ją zastosować. W każdym pokoju będzie ona pełnić nieco inną funkcję, a więc do każdego z nich wybierzesz inną lampę. Drugim krokiem jest wybór odpowiedniej ilości lamp wiszących. Jeżeli chcesz je umieścić nad długim jadalnianym stole, warto przemyśleć zakup kilku sztuk – identycznych lub o różnych kształtach, ale o podobnym wykończeniu, tak by zawsze tworzyły one harmonijną całość. Możesz również zdecydować się na zakup całego kompletu lamp z jednej serii, np. nowoczesnej lampy wiszącej, lampy stojącej i pasujących do nich kinkietów.

 

Modernistyczna lampa wisząca – gdzie ją umieścić?

Podczas gdy jeszcze niedawno jedynym miejscem, w którym instalowało się lampy wiszące był środek sufitu, w tej chwili projektanci wnętrz odchodzą od tego rodzaju rozwiązań. Nowoczesna lampa wisząca, poza tym że ma być elementem dekoracji, ma być również maksymalnie funkcjonalna. Dlatego też powinna być zamontowana dokładnie tam, gdzie będzie w stanie skutecznie oświetlić miejsce, które tego wymaga. Niezależnie od tego, czy stół zajmuje miejsce w centralnej części salonu lub jadalni, to właśnie nad nim powinna zawisnąć lampa sufitowa. Podobnie rzecz ma się na przykład z kuchenną wyspą czy bufetem. W ten sposób lampy wiszące będą najlepiej spełniać swoje zadanie praktyczne.

 

Lampy wiszące w stylu modernistycznym - jaki kolor i kształt?

Ciężko o jednoznaczną odpowiedź na pytanie o najlepszy kolor i kształt nowoczesnej lampy wiszącej. Pamiętaj, by obie te cechy korespondowały z ogólnym wystrojem wnętrza, w którym chcesz umieścić lampy wiszące. Reszta pozostaje kwestią Twoich indywidualnych upodobań. Zwróć jednak uwagę na to, by przykładowo lampa wisząca zainstalowana nad stołem nie przysłaniała osób siedzących naprzeciwko siebie. Tutaj lepiej sprawdzą się modernistyczne lampy o nieco mniejszych rozmiarach albo po prostu takie, które możesz powiesić nieco wyżej.

 

 


 

JESTEŚMY
LAUREATEM
UCZESTNICZYMY
W PROGRAMIE
payueserviceraty payubgż raty
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl